Warning: Creating default object from empty value in /projekt/wp-content/plugins/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 28

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /projekt/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2734

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /projekt/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2738

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /projekt/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3679
Blog- O4BC- Urszula Siemieńczuk Księgowa Białystok radzi

Jak założyć własną działalność

Księgowa Białystok- Urszula Siemieńczuk

Urszula Siemieńczuk

Księgowa w Białymstoku

Księgową jestem od 18 lat.  Ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie w Białymstoku na kierunku Rachunkowość i Finanse  oraz w Akademii Leona Koźmińskiego  w Warszawie na kierunku Prawo podatkowe .Prowadzę biuro rachunkowe w Białymstoku.  Specjalizuję się w zagadnieniach związanych ze spółkami prawa handlowego. Obsługuję w głównej mierze firmy na pełnej księgowości. Osobiście czuwam nad operacjami księgowymi w  każdej, obsługiwanej przez nas firmie.  

Moi Klienci cenią mnie za wiedzę, indywidualne podejście, bezpośredni kontakt  i dokładność.

Jak założyć własną działalność gospodarczą?

W swojej codziennej pracy spotykam się z wieloma pytania osób planujących założyć swoją działalność. Dziś pragnę przybliżyć temat rejestracji firmy.

Myślisz o założeniu własnej działalności ale odkładasz tę decyzję ponieważ nie wiesz jak się do tego zabrać i przeraża Cię wizja stania w kolejkach, w urzędach?

Nic bardziej mylnego.

Tak naprawdę formalności związane z zarejestrowaniem działalności nie trwają długo, co więcej można to zrobić elektronicznie.

Zanim rozpoczniesz działalność najlepiej skontaktuj się z biurem księgowym lub księgową, której planujesz powierzyć prowadzenie swojej księgowości. Załóż profil zaufany ePUAP.

ePUAP – Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publiczne. Zaufany profil pozwala na otwarcie działalności gospodarczej drogą elektroniczną na stronie CEIDG  oraz na wiele innych czynności administracyjnych bez konieczności wychodzenia z domu.

Instrukcja zakładania profilu na ePUAP: tutaj

Twoja Księgowa doradzi Ci jaka forma opodatkowania będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.

Czy wiesz, że możesz wybrać czy podatek dochodowy możesz rozliczać miesięcznie lub  kwartalnie.  Możesz także opłacać podatek dochodowy w formie uproszczonej, w tej samej wysokości każdego miesiąca.

My, naszym Klientom doradzamy czy powinni zostać podatnikiem VAT czy nie oraz przedstawiamy podstawowe obowiązki wobec Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

W każdym miesiącu przypominamy o przypadających terminach do zapłaty składek ZUS oraz podatków.

Szukasz dobrej księgowej w Białymstoku?

Zapraszam do kontaktu – biuro@o4bc.pl, tel. 607 986 866

Urszula Siemieńczuk

Księgowa Białystok